Тематски родитељски састанак у вртићу „Цицибан“

У вртићу „Цицибан“ 27.11.2019. године са почетком у 15:00 часова одржан је Тематски родитељски састанак на тему „Позитивно дисциплиновање“. Родитељски састанак је био општег типа, присуствовали су родитељи свих васптних група вртића. У уводном делу присутни су се опустили уз уводну игру „Добар дан“, након чега је уследила подела по групама и радни задаци које је пратила ПП презентација. Први задатак је конципиран као део упознавања са чињеницама „ШТА ЈЕСТЕ ПОЗИТИВНО ВАСПИТАЊЕ“ –  „ШТА НИЈЕ ПОЗИТИВНО ВАСПИТАЊЕ“. Након овог дела, радили смо на конкретним проблем ситуацијама из наших свакодневница и поставили краткорочне или пак дугорочне циљева у односу на одређену ситуацију. У завршном делу као задатак за евалуацију, родитељима је дата ситуација у којој они на један реалан начин треба да представе виђење свог детета након дужег временског периода, са освртом на то да ли су у раном развоју у односу на своје дете постављали дугорочне или кракорочне циљеве – „Како замишљамо своју децу након 20 година?“ На крају родитељског, родитељи су попунили евалуационе листиће, након чега смо дружење завршили уз песму „Пицикато“.