Обележавање Дана Светог Саве у вртићу „ Зека“

У вртићу „ Зека се традиционално уз подршку родитеља, прославља Свети Сава, сечењем и предајом колача ( деца предшколске и старије васпитне групе). Ове године сечење колача са свештеником , родитељима , дечаком У.Т и васпитачима је обављено у Саборној цркви због епидемиолошке ситуације. Након доношења славског колача у вртић, одржана је приредба посвећена Светом Сави.. Поштујући прописане епидемиолошке мере свака група је уз пригодне активности обележила славу Светог Саву. Временска трака је предходила свим активностима да се деца што боље упознају са животом и делом Светог Саве. Уз Химну, рецитацијама о Светом Сави  и колом, деца предшколске групе су показала да је овај светац и данас узор свима нама.