Бесплатне радионице француског језика за малишане у вртићима Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац

Од 1. октобра са малишанима вртића „Чуперак“ и „Колибри“, Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац, студенти завршних година ФИЛУМ-а, студијске групе за француски језик и књижевност радиће једном недељно. Споразум о сарадњи, у присуству члана Градског већа за образовање Душана Алексића и његових сарадника, потписали су 07.09.2022. године директорка ПУ „Ђурђевдан“ Сања Јаковљевић и др Владимир Поломац продекан за наставу Филолошко-уметничког факултета Универзитета у Крагујевцу. Реч је о пилот пројекту који ће се на иницијативу предшколских установа спроводити наредна три месеца. „Добробит од пројекта ће имати и малишани и студенти. Деца ће на прилагођен начин, кроз игру, глуму, имитацију, песму, слушање научити о култури француског народа, језику и обележјима. Од велике је важности да од раног узраста, деца имају могућност стицања знања о другим културама а истовремено се уче толеранцији према другачијем и новом“ казала је том приликом Сања Јаковљевић, директорка ПУ Ђурђевдан.

(Фотографије преузете са официјалног сајта Града Крагујевца)