У вртићу „Зека“ реализован родитељски састанак на тему „Један школски час“

Родитељски састанак са темом „Један школски час“ реализован је у вртићу „Зека“, у уторак, 19. марта 2024. године, са почетком у 15:30 часова. Састанак је део плана сарадње школе и вртића са родитељима, са циљем да се родитељи квалитетније информишу о начинима припреме за полазак у школу, како деце, тако и родитеља, да добију одговоре на питања, евентуалне бриге, одговоре како тече процес „тестирања“ и сл. Вртић је у оквиру својих активности Клуба родитеља и васпитача планирао овај састанак, а са школом као део процеса транзиције деце из једне институције у другу. Гошће су биле Славица Мартиновић-педагошкоња и Мирјана Милчић-психолошкиња из О.Ш. „Станислав Сремчевић“, а чланови тима практичара вртића „Зека“ подршка. Кроз презентацију и уз дискусију и то најпре о дечјем развоју, игри и учењу као активности која произилази из игре, стручне сараднице су разговарале са родитељима о свим питањима и дилемама које имају у овом периоду.