Прослава Светог Саве у вртићу „Чуперак“

27.01.2017. у вртићу ,,Чуперак“ одржана је традиционална приредба поводом славе Светог Саве. Тим поводом учествовале су све васпитне групе. Деца и васпитачи су приредили пригодан програм, а свака васпитна група се представила једном кореографијом:

• млађа васпитна група I представила се са покретном традиционалном игром ,,Дивна, Дивна“;
  • млађа васпитна група II представила се кореографијом уз песму ,,Коленике“;
  • средња васпитна група играла је уз народну песму ,,Рукавице“;
  • старија васпитна група I играла је уз народну песму ,,Хајд поведи весело“;
  • старија васпитна група II приказала је кореографију уз народну песму ,,Добро вече суседице“;
  • предшколска група се на почетку представила рецитацијама о животу и раду Светог Саве, а затим су певали и играли уз традиционалне песме ,,Погледајте Јована“ и ,,Ја посејах лан“;
  • деца из припремног четворочасовног програма играла су уз народну песму “Ја посејах лубенице“.

На крају приредбе сва деца су се послужила колачима које су донели родитељи деце из предшколске групе.