Четврти Међурегионални стручни скуп медицинских сестара Предшколских Установа

25. фебруара 2017. године, реализован је Четврти међурегионални стручни скуп медицинских сестара ПУ у организацији Удружења медицинских сестара ПУ Шумадијско Поморавског Региона.
Циљ скупа је био јачање компетенција медицинских сестара- васпитача разменом искустава примера из праксе кроз презентовање радова који су приказани на 19 стручним сусретима медицинских сестара ПУ Србије у мају и октобру 2016 године.
Покровитељ скупа је била медицинска школа са домом ученика „Сестре Нинковић“ из Крагујевца, а домаћини скупа су биле ПУ „Ђурђевдан“ и ПУ „Нада Наумовић“.
На почетку скупа прочитано је писмо које је упутила председница Савеза медицинских сестара ПУ Србије, Јадранка Спасић.
Овај скуп је прва активност којом је започето обележавање јубиларне 20-те године постојања и рада Савеза Удружења медицинских сестара предшколских установа Србије, чији члан је и наше Удружење.
Својим присуством и учешћем, скуп су подржали представници Школске управе Крагујевац, гдин Горан Јоксимовић, гђа Љиљана Сретеновић, представник Центра за стручно усавршавање Крагујевац.
Скупу је присуствовало 135 учесника из Шумадијско Поморавског и Подунавско Браничевског Региона.
Приказано је укупно 10 радова. Из наше Установе презентована су два рада:
1. Моторичке активности у јаслицама- подршка правилном физичком развоју- аутора Маје Соврлић, Катарине Милошевић и Марије Стефановић
2. Могући модел подршке деци и породици у процесу транзиције- аутора Бранкице Стојковић.