Одржане су Друге дечије играрије

У четвртак, 4. и у петак, 5. маја, од 16 часова, у Позоришту за децу „Крагујевац“, у организацији Предшколске установе „Ђурђевдан“, одржане су традиционалне Друге дечје играрије под називом „Великани који су мислили о деци“. ПУ „Ђурђевдан“ активно је учествовала у прослави дана града, организујући ову манифестацију, која је ове године била изразито едукативног карактера, али свакако прилагођена деци предшколског узраста. Играрије су такође и део менифестације поводом обележавања другог рођендана наше Установе.

На играријама су се представили сви наши вртићи и сваки вртић је кроз драмски приказ (глуму, музику и игру) приказо лик и дело неког великана. Манифестација је била хуманитарног карактера, и сав прилог од улазница биће прослеђен Дечијем одељењу Клиничког Центра Крагујевац.

Одржане се следеће представе:

Вртић „Колибри“ – драмски приказ „Светог Саве“
Вртић „Полетарац“ – ПУ „Нада Наумовић“ – драмски приказ „Јована Јоавановића Змаја“
Вртић „Невен“ – драмски приказ „Вука Караџића“

Вртић „Зека“ – драмски приказ „Јована Јовановића Змаја.
Вртић „Бубамара“ – драмски приказ „Марије Монтесори“
Вртић“Чуперак“ – драмски приказ „Добрице Ерића“
Вртић“Цицибан“ – драмски приказ „Николе Тесле“