Манифестација „Растимо уз плес“ – 800 предшколаца ПУ „Ђурђевдан“ плесаће на градском стадиону „Чика Дача“ 1. јуна

Манифестација „Растимо уз плес“ биће одржана, по први пут у Крагујевцу, у четвртак 01.06.2017. са почетком у 18 часова на градском стадиону „Чика Дача“.
Том приликом око 800 предшколаца из седам вртића Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац, плeсаће заједно са својим родитељима и васпитачима. Улаз за све који желе да виде шта су то наши предшколци припремили је бесплатан.
Циљ манифестације је промоција здравих стилова живота, као и плес у едукативне сврхе за правилан раст и развој деце. На стадиону „Чика Дача“ око 800 предшколаца и по 200 васпитача и родитеља извешће укупно 14 различитих плесова. План је да деца изведу 13 плесова од којих је један са родитељима, док ће последњи, 14. извести само васпитачи наше Установе.
Манифестацију организује Предшколска установа „Ђурђевдан“ Крагујевац у сарадњи са Дечјом плесном асоцијацијом Србије, а уз подршку Фудбалског клуба „Раднички 1923“.