У вртићу „Зека“ реализована радионица „Кроз игру и дружење до правилног развоја“

Радионица „Кроз игру и дружење до правилног развоја“ реализовала се у вртићу „Зека“ у сарадњи са ОКЗР „Романипен“, а према плану Тима за подршку социјалној инклузији деце у систем предшколског васпитања и образовања. Тема радионице је била „Орална хигијена“. Радионици је присуствовало петоро деце која нису у систему предшколског васпитања и образовања, као и њихови родитељи и оснивачи истоименог удружења. Радионица је одржана у предшколској групи, тако да су и предшколци вртића „Зека“ били укључени у исту. Тема радионице била је повод да у госте позовемо родитеља Р. М. стоматолога, која је објаснила деци како одржавати оралну хигијену кроз крaтку презентацију, и дала шансу родитељима да питају све што их занима из ове области. Посебно задовољство представљало је излагање дечијих радова на тему „Болесни и здрави зубићи“, а деца су пожелела да радове оставе другарима предшколцима за успомену. Дружење је протекло лепо, а деца и родитељи су пожелели да опет посете наш вртић.