Трибина „Важност изражавања и контроле емоција код деце“ одржана у вртићу „Зека“.

Трибина „Важност изражавања и контроле емоција код деце“ одржана je 16.03.2023. године у вртићу „Зека“.

Реализаторке трибине биле су Гордана Петронијевић – социјална радница и терапеуткиња из Саветовалишта за брак и породицу и Александра Пајевић – стручна сарадница – психолошкиња ПУ „Ђурђевдан“, тим практичара вртића „Зека“, а на иницијативу родитеља.

Координаторка Саветовалишта за брак и породицу Гордана Петронијевић, је кроз презентацију покушала да усмери све присутне о важности разговора о осећањима. Реализоторке су нагласиле колико је битно научити децу како да препознају срећу, тугу, бес и друге емоције, да су и негативна осећања у реду, али да њима треба управљати. Учесници трибине су усмерени како да умире дечија осећања – загрљај, играње, разговор… у зависности од темперамента, навика, пола детета. Предложено је и низ активности којима се гради емоционална интелигенција детета. На самом крају трибине, реализаторке су подсетиле учеснике да треба да буду пример деци, да учећи их да препознају и на примеран начин испољавају емоције доприносимо емоционалном здрављу, срећи и успеху детета. Трибина је завршена питањима учесника, на које су одговоре, из својих искустава, давале реализаторке, практичари и родитељи.