„Сарадња вртића и школе“ – округли сто у вртићу „Колибри“

У вртићу „Колибри“ у четвртак 09.05.2019. године одржан је округли сто на тему „Сарадња вртића и школе“. У првом сату округлом столу су присутвовали директор Установе, стручни сарадници, васпитачи вртића „Колибри“, родитељи деце предшколских група и учитељи Основних школа „Трећи крагујевачки батаљон“ и „Милоје Симовић“. Васпитачи вртића „Колибри“ су кроз презентацију, на тему „Транзициони модели подршке за децу и њихове породице“, представили активности које су у сарадњи са Основним школама реализоване у 2018/2019. години. Циљ сарадње вртића и школе јесте, првенствено, подршка деци и родитељима за што безболнији прелазак између образовних нивоа уз међусобну сарадњу васпитача и учитеља. Како би се наставила сарадња између вртића и Основних школа, други сат округлог стола протекао је у изради плана за наредну радну годину уз присуство родитеља деце-будућих предшколаца и учитеља поменутих школа.