Друге дечије играрије

У четвртак, 4. и у петак, 5. маја, од 16 часова, у Позоришту за децу „Крагујевац“, Предшколска установа „Ђурђевдан“ организује Друге дечје играрије под називом „Великани који су мислили о деци“. ПУ „Ђурђевдан“ активно учествује у прослави дана града, организујући манифестацију, која је ове године изразито едукативног карактера, али свакако прилагођена деци предшколског узраста.

У складу са методама „Никола Тесла Центра“ у коме деца уче кроз игру, васпитачи су осмислили драмски приказ, који говори о Николи Тесли и његовим изумима, Јовану Јовановићу Змају, Добрици Ерићу и њиховим песмама, о бројалицама, брзалицама и загонеткама, које је прикупио Вук Караџић, о Светом Сави, првом српском просветитељу и о Марији Монтесори италијанској лекарки, образовном раднику и педагогу, чији се начин рада са децом у пракси показао, као веома успешан.

Распоред наступа:

04.05.2017. – четвртак

• Вртић „Колибри“
  • Вртић „Полетарац“ – ПУ „Нада Наумовић“
  • Вртић „Невен“

05.05.2017. – петак