Заједичко дружење предшколаца и деце из ОШ „Станислав Сремчевић“ у вртићу „Зека“

У оквиру програма обележавања Дечије недеље, у среду 03.10.2018.године у вртићу „Зека“ традиционално је одржана ликовна колонија. Поред предшколаца четворочасовне и целодневних васпитних група, у овогодишњој ликовној колонији учествовали су и ученици од петог до осмог разреда, чланови ликовне секције из ОШ „Станислав Сремчевић“, као и Александар Дикић, наставник ликовног васпитања у истоименој школи. Циљ овогодишње колоније био је способност декоративне употребе различитих ликовних материјала на начине који су доступни деци, кроз експериментисање разноврсним ликовним техникама. Предшколци су имали прилику да се заједно са вршњачким едукаторима опробају у цртању, сликању и пластичном обликовању, а по завршетку ликовне колоније своје радове су изложили у холу вртића. Активност је протекла у изузетно ведрој и креативној, радној атмосфери, а присуствовало јој је четрдесетосморо деце из три предшколске групе.