Предшколска установа „Ђурђевдан“ Крагујевац на традиционалној Трци за срећније детињство

02.10.2022. године, градска организација Црвеног крста уз подршку града Крагујевца je 37. пут организовала Трку за срећније детињство с јединственом поруком солидарности, хуманости и доброчинства. Уз мото „Имамо циљ – дођи на старт“, у трци је учествовао велики број Крагујевчана и Крагујевчанки свих узраста. Учешће у овој манифестацији узели су и деца, родитељи и запослени из Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац. Предшколска установа „Ђурђевдан“ Крагујевац, у сарадњи са родитељима, традиционално је продајом учесничких бројева помогла овој хуманој акцији и прикупила знатна новчана средства, која су намењена ученичким ужинама из социјално угрожених средина. Као и сваке године, ова манифестација реализује се за викенд, пред почетак Дечије недеље, уз додатне спортске садржаје: крос и бициклијаду предшколаца.