Хуманитарна акција деце група у години пред полазак у школу из ОШ „Ђура Јакшић“

Деца из вртића „Невен“, ОШ „Ђура Јакшић“, у години пред полазак у школу, су у оквиру пројекта „Адвент календар“ са родитељима и васпитачицама Зоком и Миром, у Данима даривања, припремила поклоне за децу која празнике дочекују на дечјем одељењу КБЦ-а Крагујевац.

У сарадњи са ОШ „Ђура Јакшић“ организован је хуманитарни вашар а прикупљена средства упутићемо на жиро рачун за лечење девојчице из групе Ж.А.

Кроз ове али и низ других активности у оквиру пројекта, деца су потврдила да је хуманост дужност свих нас и да некоме наше мало пуно значи. Тиме што учимо децу да помажу другима правимо важан корак ка томе да деца боље разумеју и прихвате праве вредности као што су емпатија, хуманост, дарежљивост и ангажовање у заједници.