И ове године, Предшколска установа „Ђурђевдан“ Крагујевац, узела је учешће у хуманитарно-рекреативној акцији „За срећније детињство“. Куповином ученичких стартних бројева, потпомогли смо прикупљању средстава за помоћ угроженој деци Крагујевца. У недељу 01.10.2023. године, испред Градске управе града Крагујевца, одржане су спортско-рекреативне активности, а у оквиру њих у трци предшколаца у вожњи бицикла учествовала су и деца из наше Установе, где је једно дете освојило друго место.  Поред деце из наше Установе, догађају су присуствовали родитељи, васпитачи и медицинске сестре васпитачице као и стручна сарадница – педагошкиња за физичко васпитање.