Састанак свих ПУ које су укључене у „Иницијативу за подршку развоју и учењу ромске националне мањине раног узраста у Србији“ – вртић „Колибри“

У понедељак 10.04.2017. године у ПУ „Ђурђевдан“ у вртићу „Колибри“, одржан је састанак свих Предшколских установа које су укључене у „Иницијативу за подршку развоју и учењу ромске националне мањине раног узраста у Србији“. Реализатори састанка су ЦИП – Центар за интерактивну педагогију и Образовно културна заједница Рома „Романипен“, уз подршку Програма за рани развој Фондације за отворено друштво, Лондон и Фондације за орворено друштво Србија. На састанку су представљени: подаци о обухвату ромске деце вртићким програмима и ППП ове школске године; планиране и реализоване активности које су намењене деци узраста од 3-5,5 година а која нису уписана у вртић и њиховим родитељима; представљен је план активности за наредни период ЦИП-а и „Романипена“. Састанку је присуствовало укупно 37 особа.