Деца вртића „Зека“ у библиотеци играчака „Романипен“

У среду 17.05.2017. године, у оквиру недеље посвећене породици, деца четворочасовних предшколских група вртића „Зека“ су заједно са својим васпитачима и родитељима-волонтерима посетила библиотеку играчака „Романипен“. Циљ посете био је развијање свести о постојању различитих култура и традиција и неговање толеранције према различитостима.
Предшколци су од васпитача библиотеке играчака „Романипен“ сазнали више о начину рада библиотеке и коме је намењена, а затим су имали могућност да се играју играчкама, договарају и осмишљавају своју игру. Након сат и по игре у веселој атмосфери, четири родитеља-волонтера допратили су децу и васпитаче до матичног вртића, где је настављен даљи васпитно-образовни рад.
Овом посетом омогућено је и укључивање родитеља у непосредан васпитно-образовни рад, кроз подршку деци и васпитачима током шетње и учешће у дечијој слободној игри.