Гостовање директорке Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац на телевизији НОВА С, поводом соларних панела у вртићу „Зека“

Дана 23.01.2023. године у емисији „Пробуди се“ на телевизији НОВА С, директним укључењем, гостовала је директорка предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац, Сања Јаковљевић, као и Ана Радојевић, енергетска менаџерка града Крагујевца. Тема је била соларна електрана односно први крагујевачки јавни прозјумер постављен у вртићу „Зека“.

Директорка Сања Јаковљевић је том приликом изјавила: „У објекту вртића „Зека“, предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац, где имамо осам васпитних група и борави око 150 деце, на крову вртића се налазе соларни панели који имају вишеструку намену. Прва намена ће бити искоришћење и уштеда електричне енергије за потребе самог вртића, али не само за потребе самог вртића, јер овде у овом објекту се налази и централни вешерај где се постељина пере, суши и пегла за свих седам вртића који припадају Предшколској установи „Ђурђевдан“ Крагујевац. Свакако дободит је и што се тиче деце, јер од малих ногу ми соалрне панеле користимо као инспирацију за пројектне теме у којима причамо о зеленој енергији и о начину како да се опходимо према природи, како да је користимо а да је притом не угрожавамо и да деца одрастају у складу са принципима екологије.“

*Видео је преузет са телевизије НОВА С. Аудио и видео материјал, као и њихови делови су власништво телевизије НОВА С.