Предшколска установа „Ђурђевдан“ Крагујевац на XXVI стручном скупу медицинских сестара ПУ Србије

У периоду од 08.06. до 11.06.2023. године оджава се XXVI стручни скуп медицинских сестара ПУ Србије, у хотелу „Оморика“ на Тари, у организацији Савеза удружења медицинских сестара ПУ Србије.

Другог дана, 09.06.2023, у оквиру дискусионе групе уз презентацију и анализу примера праксе, одржана је промоција примера реалног програма и Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац – Пројекат „Шта звони, шушка, звецка…“ – дечја игра као могућност за развијање односа детета, ауторке рада су Слађана Николић и Слађана Анђелковић, медицинске сестре васпитачице.

Трећег дана, 10.06.2023, у оквиру презентација примера из праксе на сесији „Допринос игре у подстицању сарадње са вршњацима и одраслима“, Предшколска установа „Ђурђевдан“ Крагујевац представила се радом „Упознајемо се кроз игру“ – како деца од 9 месеци старости уживају у дворишту игре, ауторке радова су Весна Ранковић, медицинска сестра васпитачица и Наташа Јовановић, мастер васпитачица. Подршку раду пружила је професорка Живка Крњаја.