Започета изградња новог вртића у насељу Ердеч

У петак 08.03.2024. године, полагањем камена темељца, започета је изградња новог вртића капацитета 270 места и површине 1700 квадратних метара у насељу Ердеч. Камен темељац свечано су поставили министарка просвете Владе Републике Србије Славица Ђукић Дејановић, члан Привременог органа града Крагујевца Мирослав Петрашиновић, председник Скупштине града Крагујевца Ивица Момчиловић и члан Комисије Привременог органа Душан Алексић. Свечаном догађају присуствовала је и директорка предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац Сања Јаковљевић као и директор ОШ „Доситеј Обрадовић“ Игор Јањић.
У циљу проширења капацитета и унапређења система предшколског васпитања и образовања, Министарство просвете Владе РС у сарадњи са Светском банком за изградњу новог вртића обезбедило је средства у висини од 200 милиона динара кроз пројекат “Инклузивно предшколско васпитање и образовање“. Овај пројекат посвећен је повећању капацитета предшколских установа широм Србије за 11.000 нових места, као и унапређењу предшколског васпитања и образовања кроз увођење Нових основа програма, кроз едукацију стручних кадрова, менторску подршку и обуке за васпитаче. Битан аспект програма је и инклузија деце од најранијег узраста.

(Фотографије преузете са официјалног сајта Министарства просвете и официјалног сајта Града Крагујевца)