У вртићу „Чуперак“, поводом Дечије недеље, организована активност под слоганом „Не стиди се“

Дана 11.10.2024. године у вртићу „Чуперак“, поводом Дечије недеље, организована је активност под слоганом „Не стиди се“. Носиоци активности су били васпитачи и деца из група у години пред полазак у школу, старија васпитна група као гост и гошћа из „Школе са домом за ученике оштећеног слуха“ . Биљана Милосављевић је иначе стручна сарадница-дефектолошкиња и срдачно се одазвала позиву и узела учешће као предавач који је деци дочарао како деца којој је потребна додатна подршка функционишу и живе у њиховој школи и дому . Циљ је био да се код деце развије свест о различитости ,да прихватамо, гајимо епатију , учимо“.

Уз пригодан програм који су припремили васпитачи и деца гошћа је деци демонстрирала знаковни језик, причала је деци да имају вртић и они, како се деца тамо играју и друже. Деца су имала безброј питања али мало времена за све одговоре тако да смо обећали ново дружење ускоро. Деца су се дружила, размењивала искуства, уживала у игри и песми и нешто ново научила.