Деца вртића „Колибри“ обележила Дечију недељу

У оквиру обележавања Дечје недеље вртић „Колибри“ је реализовао разноврсне пригодне активности у циљу промоције слогана „Ја сам дете имам план, толеранција и љубав за сваки дан“. Учешће су узела сва деца, родитељи и практичари кроз сарадњу са локалном заједницом.
Дефилеом кроз насеље, деца су на „капицама љубави“ исписала своја права и обавезе промовишући их. Деца и васпитачице старијих група организовале су радионицу са родитељима под слоганом: „Свако од нас је јединствен, али заједно смо право ремек дело“. Родитељи су се одазвали у великом броју, а заједно су кроз ликовне активност истакли мото „Посеј семе доброте па да видиш како расте“, а израсло је у „Дрво толеранције“. Деца у години пред полазак у школу су у сарадњи са децом и васпитачицама из вртића „Бубамара“ и „Зека“ организовали такмичарске игре у Шумарицама. Остале групе су организовале такмичарске игре у дворишту вртића, трчали уз ветрењаче, играли уз музику. Све групе су посетиле биоскоп гледајући анимирани цртани филм „Мале шапе на великом путовању“. Деца у години пред полазак у школу у трајању од четири сата су са својим васпитачицама организовале маскенбал, дан отворених врата под слоганом: „Маме глуме за децу и деца за маме“. Деца у години пред полазак у школу су учествовала на Мини рецитационици која је била организована 11.10.2024. у Јагодини. Учествовало је 40 малишана из више градова. Деца су са собом понела прелепо искуство и пуно стечених пријатељстава.