05.09.2023. године у хотелу „Метропол“ у Београду, директорка Предшколске установе „Ђурђевдан“ Крагујевац, Сања Јаковљевић, присуствовала је скупу под називом „Резултати подршке увођењу Основа програма предшколског васпитања и образовања Године узлета и даљи правци развоја“. Скуп је организован у оквиру Компоненте 2 пројекта „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“ у организацији Министарства просвете и УНИЦЕФ-а. Циљ скупа је био представљање примера добре праксе кроз кратке видео приче из вртића и панел дискусију у којој су из својих перспектива говорили васпитачи, стручни сарадници, директори и родитељи; као и сагледавање резултата досадашње подршке предшколских установама и планирање даљих праваца развоја. На скупу су говорили Анамарија Вичек, државна секретарка Министарства просвете; Никола Понтара, директор Светске банке; Дејана Костадинова, директорка УНИЦЕФ-а; Др Милан Пашић, помоћник министра Просвете; и Биљана Којовић, координаторка компоненте 2 пројекта „Инклузивно предшколско васпитање и образовање“.